Son Dakika Haberler

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Afganlararası Müzakereler’in açılış töreninde konuştu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Afganlararası Müzakereler’in açılış töreninde konuştu
Okunma : 111 views Yorum Yap

“Yıllarca süren çatışmalardan sonra, şimdi gerçek bir barış şansı var. Bu tarihi fırsatın kaçırılmayacağını ve müzakere sürecinin kalıcı bir barış anlaşmasına yol açacağını umuyoruz” “Nihai hedef, sadece herhangi bir barış biçimi değil, adil ve kalıcı olmalıdır” “Müzakerelerin bir turuna ev sahipliği yapmak da dahil olmak üzere bu sürece mümkün olan her şekilde katkıda bulunmaya hazırız”

Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇavuşoğluAfganistan‘da yıllarca süren çatışmalardan sonra, şimdi “gerçek bir barış şansı” olduğunu belirterek, “Bu tarihi fırsatın kaçırılmayacağını ve müzakere sürecinin kalıcı bir barış anlaşmasına yol açacağını umuyoruz.” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, video konferans yöntemiyle katıldığı, Katar‘ın başkenti Doha’da düzenlenen Afganlararası Müzakereler‘in açılış töreninde konuştu.

Bugünün, Afganistan için “tarihi bir gün” olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, bunun gerçekleşmesi için büyük çaba gösteren ve müzakerelere ev sahipliği yapan Katar’ın katkılarını takdir ettiklerini belirtti.

Çavuşoğlu, “Yıllarca süren çatışmalardan sonra, şimdi gerçek bir barış şansı var. Bu tarihi fırsatın kaçırılmayacağını ve müzakere sürecinin kalıcı bir barış anlaşmasına yol açacağını umuyoruz.” ifadesini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)