Son Dakika Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi

Okunma : 106 views Yorum Yap

Nijerya açıklarında Türk gemisine korsanlar tarafından baskın yapıldı, bir denizci öldürüldü, 15 denizci kaçırıldı. Bu baskın sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıya uğrayan geminin kaptanlarından Furkan Yaren ile iki kez telefon görüştü ve kaçırılan gemi personelinin kurtarılmasıyla ilgili yetkilileri talimatlandırdığını ifade etti.

Nijerya açıklarındaki Gine Körfezinde seyir halindeki Mozart isimli Türk konteyner gemisi korsan saldırısına uğradı. Korsanların silahlarla baskın düzenlediği gemideki, Azeri bir denizci hayatını kaybetti. Korsanların 15 denizciyi rehin alarak gemiden ayrıldığı belirtildi.

4. kaptan ve 2 denizcinin güvenli bir limana götürdüğü gemi ve kaçırılan mürettebat için Türkiye girişimler başlattı.

GEMİNİN 4. KAPTANI KONUŞTU

Saldırı sonrası temas kurulan 4. Kaptan Furkan Yaren, 2. Mühendis Farman Ismayılov’un hayatını kaybettiğini ve kendisinin bacağından yaralandığını söyledi. Gemiden 15 kişinin darbedilerek kaçırıldığını açıklayan 4. Kaptan, geriye sadece Baş Mühendis Süha Tatlıgül ve yağcının kaldığını söyledi. Ayrıca yağcının vücuduna şarapnel isabet ettiğini de ifade eden Yaren, korsanların Radar, ECDIS gibi seyir cihazlarının kablolarını söktüğünü ve kör bir şekilde seyir yaptıklarını aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)