Son Dakika Haberler

Avrupa ülkelerinde İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları protesto edildi

Avrupa ülkelerinde İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları protesto edildi
Okunma : 63 views Yorum Yap

İngiltere’de, “Terörist İsrail” ve “Etnik temizliğe son verin” yazılı dövizler taşıyan göstericiler, Filistin’e özgürlük” sloganları attı Belçika’da göstericiler, İsrail’in saldırıları ve Filistinlilerin evlerinden zorla çıkartılmalarını kınadı İsveç’in başkenti Stockholm’de sosyal medya üzerinden örgütlenen göstericiler, Filistin’in Stockholm Büyükelçiliği önünde toplandı Sırbistan’da Sancak bölgesinin en büyük kenti Novi Pazar’da toplanan yüzlerce kişi, uluslararası kurumlara İsrail’in saldırı

İngiltere, Belçika, Almanya, İsviçre ve Sırbistan başta olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesinde İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı gösteriler düzenlendi.

” Filistin‘e ve Gazze’ye özgürlük”, “İsrail’e boykot”, “Mescid-i Aksa onurumuzdur” sloganlarının atıldığı gösterilerde, İsrail’in saldırılarına devam ettiği Filistinlilere destek ve dayanışma mesajları gönderildi.

Filistin bayraklarının yanı sıra Türk bayraklarının da dalgalandırıldığı gösterilerde, protestocular uluslararası topluma Filistin halkına destek için acilen harekete geçmesi çağrısında bulundu.

 

– İngiltere

İngiltere’nin başkenti Londra’da binlerce protestocu, yerel saatle 12.00’de (TSİ 14.00) Hyde Park’ta toplanarak İsrail Büyükelçiliğine yürüdü.

“Terörist İsrail” ve “Etnik temizliğe son verin” yazılı dövizler taşıyan göstericiler, Filistin’e özgürlük” sloganları attı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)