Son Dakika Haberler

Mu varyantı, Yunanistan’da 6 kişide görüldü

Mu varyantı, Yunanistan’da 6 kişide görüldü
Okunma : 34 views Yorum Yap

üm dünyada etkisini göstermeye başlayan ve Kolombiya’da ortaya çıkan Mu varyantı, Yunanistan’da 6 kişide görüldü. Vakaların 2’sinin başkent Atina, 4’ünün ise farklı illerde olduğu öğrenildi.

Kolombiya‘da ortaya çıkan ve “Mu” olarak bilinen B.1.621 isimli yeni korona varyantı pek çok ülkede görülmeye başladı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni varyantın aşılara karşı daha dirençli olduğunu ve araştırılması gerektiğini ifade etti.

2 VAKA BAŞKENT ATİNA’DA

Yunanistan Ulusal Kamu Sağlığı Dairesi’nin (EODY) dün açıkladığı verilere göre yeni varyant ülkedeki 6 kişide görüldü. Vakalardan 2’si başkent Atina‘daki Eleftheros Venizelos Havalimanı girişinde yapılan testlerle tespit edilirken diğer 4 vaka ise Argolida, Attiki ve Ahaia’da kaydedildi. Delta ise Yunanistan’da hakim Kovid-19 varyantı olmaya devam ediyor.

ENTÜBE HASTALARIN YÜZDE 91’İ AŞISIZ

Aşı ve aşı zorunluluğu tartışmalarının devam ettiği ülkede, EODY verilerine göre hastanelerde tedavisi süren 332 entübe hastanın yüzde 91,71’i hiç aşı olmamış ya da aşılarını tamamlamamış kişilerden oluşuyor. Salgının başından bu yana Yunanistan’da Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 777 iken günlük vaka sayıları 3 bin civarında seyrediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)