Son Dakika Haberler

ESKİŞEHİR MAHMUDİYE’DE BÜYÜK KOVALAMACA

ESKİŞEHİR MAHMUDİYE’DE BÜYÜK KOVALAMACA
Okunma : 71 views Yorum Yap

Son dakika haberine göre; tarihinde Aksaray istikametinden geldigi belirlenen 31 MA 7981 plakalı araç yol emniyeti esnasında yol polis özel harekat ve jandarma ekiplerinin olduğunu fark edip geldiği istikamete dönmek istedi.

Kontrol noktasından uzaklaşmaya çalıştığı tespit edilen araç jandarma ekiplerince takibe alındı. Mahmudiye ilçesi yakınlarında jandarma ekiplerinin yola dikenli barikat ile durdurmaya çalıştığı araç lastiklerinden hasar alması sonucu jandarma ekiplerinin kovalamacası ile ilçe girişine yakın halde terk edilmiş olarak bulundu.

Daha fazla kacamayacagını anlayan araç sürücüsü aracın alev almasını sağlamak amacıyla aracın koltuklarını yakmaya çalıstıgı anlasıldı. İlçe girisinde önlem alan jandarma ve polis ekipleri kaçan araç sürücüsünü yakalamak için operasyon başlattı.

Araç bilgileri kontrol edildiginde araç plakasının ikiz tabir edilen Suriye den misafir olarak gelen araçlarla aynı şekilde yapıldıgı tespit edildi.

 

Araçta yapılan aramalarda 75 adet 800 gram halinde satışa hazır vaziyette eroin maddesi 30 adet 500 gram halinde paketlenmiş eroin maddesi 10 adet yine satışa hazır vaziyette 1 kilogramlık eroin maddesi bulundu. Yakalanan 84 kilo 740 gram eroin maddesin terör örgütü baglantılı olduğunu söyleyen yetkililer araç sahibi ve kaçan kişi veya kişilerin yakalanması için operasyonun devam ettigini belirtti.

 

 

 

kaynak : tlgrm.hbr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)