Son Dakika Haberler

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye YPG/PKK tepkisi: Terör örgütlerine silah yardımı yapıyorlar

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye YPG/PKK tepkisi: Terör örgütlerine silah yardımı yapıyorlar
Okunma : 9 views Yorum Yap

Son dakika: Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerikan CBS televizyonuna verdiği röportajın tamamı yayınlandı. Röportajda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terör örgütlerine yapılan yardımlarla ilgili kullandığı ifadeler dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de ABD de NATO müttefikleriyiz, terör örgütlerine böyle yardım ediliyorsa bu bizi üzer ve bunu söyleriz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul görüşmeleri için gittiği Amerika Birleşik Devletleri‘nde Türkevi binasının açılışının yanı sıra Amerikan CBS televizyonuna da kapsamlı bir röportaj verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın röportajının tamamı bugün yayınlandı.

TERÖRLE İLGİLİ SÖZLERİ DAMGA VURDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına, terör örgütleri hakkındaki ifadeleri damga vurdu. Erdoğan, ABD’nin terör örgütlerine yardım yapmasının Türkiye‘yi üzeceğini belirterek, “Biz de ABD de NATO müttefikleriyiz, terör örgütlerine böyle yardım ediliyorsa bu bizi üzer ve bunu söyleriz” ifadelerini kullandı.

“SURİYE’DE EV İNŞA EDİYORUZ”

“Suriye için araya girilmesini Türkiye’ye mi bıraksınlar?” sorusunu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir defa şunu çok açık net söyleyeyim; biz istenmediğimiz yerde durmayız, istenmediğimiz yerde bulunmayız. Bakın biz şu anda Suriye’de 100 bin briket ev inşa ediyoruz. Evlerinden barklarından tamamıyla kovulmuş olan aileler için bunları biz inşa ediyoruz. Acaba diğer ülkeler ne yapıyor? Bu önemli” diye cevapladı.

“SURİYE’DE BÖLGE İNSANININ HUZURU İÇİN ÇALIŞILMALI”

Vladimir Putin‘le bunun hakkında mı konuşacaksınız?” sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bunları zaten Putin’le konuşuyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temenni ederim ki Amerika, Rusya, İran ve Türkiye, Suriye’de de Irak’ta da bu bölge insanlarının huzuru için bir çalışma içerisinde olsunlar” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)