Son Dakika Haberler

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a yumurta atan 19 yaşındaki öğrenci akıl hastanesine kaldırıldı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a yumurta atan 19 yaşındaki öğrenci akıl hastanesine kaldırıldı
Okunma : 13 views Yorum Yap

8 Haziran’da Tain-l’Hermitage kasabasına gerçekleştirdiği ziyaret esnasında yüzüne tokat giyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron dün katıldığı bir fuarda bu kez yumurtalı saldırıya maruz kaldı. 19 yaşındaki bir öğrencinin fırlattığı yumurta Macron’un omzundan kırılmadan geçerken, yumurtayı fırlatan genç psikiyatrik değerlendirme sonrası akıl hastanesine kaldırıldı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron‘a yumurta atan 19 yaşındaki öğrenci akıl hastanesine kaldırıldı. Independent’in haberine göre savcılar yaptığı açıklamada, Macron’a yumurta fırlatan 19 yaşındaki öğrencinin psikiyatrik bir değerlendirmeye tabi tutulduğunu ve muayeneden sonra bir akıl hastanesine kaldırıldığını duyurdu.

YUMURTA MACRON’UN OMZUNDAN KIRILMADAN GEÇMİŞTİ

Dün Lyon‘daki uluslararası bir gıda fuarına katılan Macron’a fırlatılan yumurta omzundan kırılmadan geçmişti. Lyon savcıları, yumurtayı atan gencin gözaltına alındığını ve ”kamu yetkilisi konumundaki bir kişiye saldırı” suçundan soruşturma başlatıldığını bildirmişti.

YÜZÜNE TOKAT DA YEMİŞTİ

Macron, Haziran ayında benzer bir olayda yüzüne tokat yemişti. Macron, diğer Fransız cumhurbaşkanları gibi, özellikle Nisan ayında Fransa’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için kampanyalar ısınırken, halkla bir araya gelmekten hoşlanıyor. Macron henüz adaylığını açıklamadı, ancak açıklaması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)