Son Dakika Haberler

İstanbul’da otogarı kana bulayacakken yakalanan teröristler: Para için her şeyi yaparım

İstanbul’da otogarı kana bulayacakken yakalanan teröristler: Para için her şeyi yaparım
Okunma : 11 views Yorum Yap

15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda 5 kilogram ağırlığında 6 plastik patlayıcı maddenin ele geçirilmesine ilişkin soruşturmada tutuklanan 3 şüpheli hakkında 4 yıl ile 39,5 yıl arasında değişen sürelerde hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. “Para için her şeyi yaparım” diyen şahısların, bu iş karşılığında 100 dolar alacakları ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianamede, olay günü emniyet güçleri tarafından yapılan rutin çalışmalar sırasında Altıntepsi Mahallesi’nde taksiden inen iki kişinin şüpheli tavırlar sergilediği belirtilerek, Ramazan Arslan olduğu öğrenilen ve elinde siyah renkli spor bir çanta olan kişinin polis ekiplerinin yaklaşması üzerine kaçtığı anlatıldı.

“PARA İÇİN HER ŞEYİ YAPARIM”

Taksiden inince polis tarafından durdurulmak istenmeleri üzerine elindeki çantayı atıp koşmaya başladığını ifade eden Arslan, yakalanırken direnmediğini ve herhangi bir örgüt ile bağının olmadığını savundu. Arslan, Zal’ın çantayı teslim edeceği Yaşar Samur adlı kişiyle nezarethanede karşılaştıklarını belirterek, “Para için bu işler yapılır mı?” demesi üzerine Samur’un “Ben para için her şeyi yaparım” dediğini aktardı.

“BOMBA OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

İbrahim Zal’ın yasa dışı bir eşya taşıyacağından haberdar olduğunu belirten Arslan, “Bunu silah olarak biliyordum. Bunu da emaneti almaya giderken yol ortasında öğrendim. O andan sonra vazgeçsem bile geri dönecek yol param yoktu. Çantanın içerisinde bu kadar yüklü miktarda bomba olduğunu bilmiyordum. Herhangi bir örgütle alakam yoktur. Ben uyuşturucu madde kullanırım.” iddiasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)