Son Dakika Haberler

Öksürük şikayetiyle doktora giden hasta doktorları şaşkına uğrattı! Akciğerinden kabak çekirdeği çıkarıldı

Öksürük şikayetiyle doktora giden hasta doktorları şaşkına uğrattı! Akciğerinden kabak çekirdeği çıkarıldı
Okunma : 11 views Yorum Yap

Karabük’te öksürük şikayetiyle hastaneye başvuran bir kadının tomografilerinin çekilmesi sonucu akciğerinde yabancı bir cisim dikkat çekti. Hemen ameliyata alınan kadının akciğerinden kabak çekirdeği çıkarıldı. Doç. Dr. Murat Acat, “Bana öksürük şikayetiyle geldi. Bronkoskopi yaptım ve yabancı bir cisim gördüm. Sonra biyopsi pensi ile çıkardım. Çıkarınca kabak çekirdeği olduğunu gördük ve çok şaşırdık” ifadelerini kullandı.

Birkaç aydır öksürük şikayeti olan Hatice U. (56), Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Acat ve ekibi, çekilen tomografilerde akciğerde yabancı bir cisim bulunduğunu tespit etti.

AKCİĞERİNDEN KABAK ÇEKİRDEĞİ ÇIKTI

Hemen ameliyata alınan kadının akciğerinden kabak çekirdeği çıkarıldı. Acat, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, “Hasta aylar önce kabak çekirdeği yemiş. Bana öksürük şikayetiyle geldi. Akciğer tomografisinde lezyon görünüyordu. Bronkoskopi yaptım ve yabancı bir cisim gördüm. Sonra biyopsi pensi ile çıkardım. Çıkarınca kabak çekirdeği olduğunu gördük ve çok şaşırdık” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)