Son Dakika Haberler

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan “Erdoğan hasta, yerine birileri hazırlanmalı” sözlerine cevap

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan “Erdoğan hasta, yerine birileri hazırlanmalı” sözlerine cevap
Okunma : 8 views Yorum Yap

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında “ülkeyi yönetemeyecek kadar hastadır, onun için yerine başka birileri hazırlanmalıdır.” gibi yazıların yayınlandığını dile getirip, “Önce şunu söyleyeyim, Türkiye’yi artık kimin yöneteceğinin kararını içerideki birtakım vesayet odakları veremeyeceği gibi dışarıdaki birtakım vesayet odakları hiç veremeyecek, Türkiye’ye yön çizemeyeceklerdir.” sözlerine yer verdi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ordu Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin salgının ağır şartlarının bir sonucu olarak hafif bir duraksamanın ardından bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 21,4 büyüyecek kadar güçlü bir ekonomik performansa ulaştığını söyledi.

Türkiye’nin aynı zamanda ihracatta önemli rekorlar kırdığına işaret eden Kurtulmuş, “Bunları şunun için söylüyorum, bu zor şartlar içerisinde, dünyanın yaşadığı bu zor şartlara ilaveten bölgenin ve Türkiye’nin yaşadığı şartlara rağmen Türkiye hiçbir meseleyi ötelememiş, bu meselelerin hepsini çözmek için gayretle mücadele etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız bütün bu süreçleri takip ederek Türkiye’nin doğru yönde ilerlemesini temin etmiştir.” diye konuştu.

“NELERİN EKSİK OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ”

Kurtulmuş, Türkiye’nin bu süreçteki başarılarına rağmen birilerinin ise hayata hep karamsar pencereden baktığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de tabii ki bardağın boş tarafları var, bardağın sadece az olan taraflarını anlatmakla vakit geçirdiklerini, hatta olumsuz algı üzerinden halkın üzerinde bir karamsarlık oluşturmak için çalıştıklarını gayet iyi biliyor, gayet iyi takip ediyoruz. Bizler AK kadrolar olarak evet Türkiye’nin meselelerini biliyoruz, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün Türkiye’yi yöneten kadrolar olarak nelerin eksik olduğunun, tamamlanmadığının farkındayız. Vatandaşımızın çektiği birtakım zorlukların farkındayız, onun içindir ki Sayın Cumhurbaşkanımız, örnek olsun diye söylüyorum, ‘Hayat pahalılığının üstüne sonuna kadar gideceğiz ve bu hayat pahalılığının nedenlerini ortadan kaldıracağız.’ dedi mi? Dedi ve inşallah bunu gerçekleştireceğiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)