Son Dakika Haberler

Antalya Havalimanı’nda 4 kilogram metamfetamin ele geçirildi

Antalya Havalimanı’nda 4 kilogram metamfetamin ele geçirildi
Okunma : 10 views Yorum Yap

Antalya Havalimanı’nda 4 kilogram metamfetamin ele geçirildi

06.10.2021 18:23

Antalya Havalimanı’nda 4 kilogram metamfetamin ele geçirildi Antalya Havalimanında uyuşturucu madde ticareti yapan, kullanan şahıs ve gruplara yönelik risk analizine dayalı olarak yapılan çalışmalar kapsamında şüpheli 2 şahsın valizlerinde yapılan aramada 3 kilo 966 gram ağırlığında metamfetamin…

Antalya Havalimanı’nda 4 kilogram metamfetamin ele geçirildi

ANTALYA – Antalya Havalimanında uyuşturucu madde ticareti yapan, kullanan şahıs ve gruplara yönelik risk analizine dayalı olarak yapılan çalışmalar kapsamında şüpheli 2 şahsın valizlerinde yapılan aramada 3 kilo 966 gram ağırlığında metamfetamin ve 2 kilo 960 gram gram ağırlığında eroin maddesi ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre; Antalya Narkotik Suçlarla Mücadele Hudut Büro Amirliği ekipleri, Antalya Havalimanında uyuşturucu madde ticareti yapan, kullanan şahıs ve gruplara yönelik 1 Eylül tarihinde Van ilinden uçak ile gelen yolcular arasında risk analizine dayalı olarak çalışma yaptı. Yapılan çalışma neticesinde durumlarından şüphelenilen E.D ve M.B isimli şahıslar yolcu salonunda durduruldu.

Şahısların üzerlerinde ve valizlerinde yapılan aramalarda; 4 paket halinde 3 kilo 966 gram ağırlığında metamfetamin, 2 kilo 960 gram gram ağırlığında eroin maddesi ele geçirildi. Çalışmaların devamında ise B.P isimli şahıs Muratpaşa İlçesi Kışla Mahallesinde yakalandı.

3 şahıs hakkında “Uyuşturucu-Uyarıcı Madde Nakletmek, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak” suçundan işlem yapılarak sevk edildikleri mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan şahıslara ait valizlerde narkotik dedektör köpek tarafından uyuşturucu maddenin tespit edilmesi ve şahısların polis ekipleri tarafından alınması güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)