Son Dakika Haberler

Bakan Soylu Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı’na katıldı

Bakan Soylu Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı’na katıldı
Okunma : 10 views Yorum Yap

Bakan Soylu Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı’na katıldı”İlkbahar yaz operasyonlarında 9 bin 630 operasyon planlamıştık, 10 bin 850 operasyonla kapattık.

Bakan Soylu Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı’na katıldı

“İlkbahar yaz operasyonlarında 9 bin 630 operasyon planlamıştık, 10 bin 850 operasyonla kapattık. 127 teröristi etkisiz hale getirdik”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:

“Türkiye, güvenlikte boyut değiştirmiştir”

“Parmak izi entegrasyonu sayesinde bugüne kadar 129 bin 640 asayiş olayı, 4 bin 312 terör olayı, 8 bin 223 narkotik olayını aydınlattık”

“Belki küresel iklim değişikliği oluyor ama bizim operasyon iklimimiz değişmiyor”

“6-8 Ekim olaylarında şehit olmuş 37 insanımız için; yaralanmış ve belki de sakat kalmış vatandaşımız için HDP bu milletten özür dilemedi”

ANKARA – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Belki küresel iklim değişikliği oluyor ama bizim operasyon iklimiz değişmiyor. İlkbahar yaz operasyonlarında 9 bin 630 operasyon planlamıştık, 10 bin 850 operasyonla kapattık. 127 teröristi etkisiz hale getirdik. Bunların 39’u üst düzey teröristtir” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenine katıldı. Sahil Güvenlik Akademisinde gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Süleyman Soylu, “Türkiye Alevi – Sünni, Türk-Kürt ayrımlarını, 20. yüzyılda Çorum, Kahramanmaraş ve gazi mahallesi olaylarında bırakmıştı. 21.yüzyılda aynı ayrımlar, Türkiye’nin karşısına, PKK ve onun siyasallaşmış kadroları tarafından 6-8 Ekim çukur barikat eylemleriyle çıkarıldı” açıklamasında bulundu.

“Türkiye, güvenlikte boyut değiştirmiştir”

Daha önce demokrasinin gazete manşetleri ile baskı altına alındığını ifade eden Süleyman Soylu, “25-30 yıl önce iki tane basit gazete manşetiyle istediğini elde eden, demokrasiyi baskılayabilen, parmak sallayan bu anlayışı, bugün aynı sonucu elde edebilmek için 15 Temmuz’u organize etmek, DAEŞ ve PKK ile iş tutmak, Suriye göçüyle yüzleşmek riskini almıştır. Bu ve bu riski almasın rağmen yine de istediği neticeye ulaşamamıştır. Dün gazete manşetleriyle vesayetini odaklamaya çalışanlar bugün yurt içinden ve yurt dışından organize bir şekilde, sosyal medya fitneleri, sosyal medya dezenformasyonları ve saldırılarıyla aynı işlevselliği yerine getirmeye çalışmaktadır. 20. yüzyılın vesayet anlayışını, 21. yüzyılda dönüşüp sınırın dışına çıkmaya zorlayan güç, Türkiye’nin bu yüzyılda biriktirdiği, yüksek düzeydeki operasyonel güçtür, devlet ve siyaset gücüdür. Bugün ulaştığımız netice, tesadüf eseri veya kendiliğinden gelişen olaylar silsilesi değildir. Bizim milli bir güç kavramımız oluşmuştur. O da savunma sanayiimizdir. Türkiye, 20. yüzyıldaki tüm bu problemleri ve bunların 21. yüzyıla nasıl taşındığını iyi analiz etmiş; ve bu analiz neticesinde, güvenlikte boyut değiştirmiştir” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)