Son Dakika Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “sayıları artacak” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “sayıları artacak” demişti.
Okunma : 8 views Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “sayıları artacak” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “sayıları artacak” demişti… Seyhan Ziraat Odası Üyesi Cahit İncefikir : “Hızla çoğalması ürünün tüketiciye en uygun şekilde verilmesi lazım”

“Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinin üstleneceği rolü önemsiyoruz”

Yeterli şube olmayınca, mal sirkülasyonu ve lojistik desteği de gelişemeyen kooperatif marketlerinin bugüne kadar üreticinin de, tüketicinin de derdine derman olamadığı dile getirildi

“Tarım Kredi Kooperatifi’nin bu rolü üstlenmesinde çok geç kalındı”

ADANA – Fahiş fiyatın önüne geçmek için kurulan Tarım Kredi Kooperatif Marketleri hakkında konuşan Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cahit İncefikir, marketlerin üstleneceği rolü önemsediklerini ancak bugüne kadar yeterli şubeleşme ağı oluşturulmadığı için üreticinin de tüketicinin de derdine derman olmadığını söyledi.

Çiftçilerin ürünlerini kaliteli ve uygun fiyatlar ile doğrudan tüketicilere ulaştırmayı hedefleyen Tarım Kredi Kooperatif Marketleri ilk şubesini 2017 yılında açtı. Gıda ürünleri fiyatlarının dengelemesinde önemli rol oynaması beklenen kooperatif marketler 500 mağaza hedefine ise ulaşamadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta sonu ise alışveriş yaptığı kooperatif marketin çıkışında, kooperatife bağlı market sayısının artırılacağını, vatandaşa daha fazla çeşit ve ürün ulaştırılacağını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)