Son Dakika Haberler

Aşı ve test karşıtları İtalya sokaklarını karıştırdı! “Yeşil Geçiş” sertifikasını protesto edenler polisle karşı karşıya geldi

Aşı ve test karşıtları İtalya sokaklarını karıştırdı! “Yeşil Geçiş” sertifikasını protesto edenler polisle karşı karşıya geldi
Okunma : 9 views Yorum Yap

İtalya’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında bir süredir yürürlükte olan aşı veya test yaptırmayı ya da kısa süre öncesinde korona geçirmiş olmayı belgelendiren “Yeşil Geçiş” sertifikası protesto edildi. Başbakanlığın önünde karşılaşan güvenlik güçleri ve göstericiler arasında çıkan tartışma arbedeye dönüştü. Polis sıkça göz yaşartıcı gaz atarken, tazyikli su sıkarak protestocuları dağıtmaya çalıştı.

İtalya‘nın başkenti Roma‘da Popolo meydanındaki yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı mitingle başlayan gösteriler, protestocuların yürüyüşe geçmesiyle boyut değiştirdi.

“YEŞİL GEÇİŞ’E HAYIR”

Yürüyüş sırasında bir grup gösterici, İtalya Genel İş Konfederasyonu’nun (CGIL) genel merkezine saldırarak zarar verirken, kalabalık bir grup da başbakanlık sarayı Chigi‘nin önüne kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında protestocular sık sık “Yeşil Geçiş’e hayır” ve “Özgürlük, özgürlük” şeklinde slogan attı.

ARBEDE ÇIKTI

Başbakanlığın önünde karşı karşıya gelen güvenlik güçleri ve göstericiler arasında yer yer arbede çıktı. Polis sıkça göz yaşartıcı gaz atarken, tazyikli su sıkarak protestocuları dağıtmaya çalıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)