Son Dakika Haberler

İstanbul’da yapılan operasyonla yakalandılar! Afgan suç örgütü lideri Sanger Ahmedi ve adamları sınır dışı ediliyor

İstanbul’da yapılan operasyonla yakalandılar! Afgan suç örgütü lideri Sanger Ahmedi ve adamları sınır dışı ediliyor
Okunma : 5 views Yorum Yap

Almanya’da 30’dan fazla suça karışan “Lions Cartel” isimli uyuşturucu çetesinin lideri Afganistan uyruklu Sanger Ahmedi ve 4 adamı, geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul Bahçelievler’de bir otele düzenlenen operasyonla kıskıvrak yakalanmıştı. Polisteki ifade işlemlerini bitiren Ahmedi ve beraberindeki yabancı uyruklu kişiler sınır dışı edilmek üzere İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gönderildi.

Almanya‘dan sınır dışı edilen ve 9 Ekim’de İstanbul Bahçelievler‘de bir otele düzenlenen operasyonla yakalanan Afgan kökenli suç örgütü elebaşı ve adamları sınır dışı edilmek üzere İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü‘ne gönderildi.

SUÇ İMPARATORLUĞU KURDUĞU İLERİ SÜRÜLÜYORDU

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturmada, Almanya’da 30’dan fazla suça karıştığı iddia edilen “Lions Cartel” adlı uyuşturucu çetesinin lideri Afganistan uyruklu Sanger Ahmedi ve 4 adamı, 9 Ekim Cumartesi günü İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Polisi tarafından Bahçelievler’de bir otele düzenlenen operasyonla yakalanmıştı.

Söz konusu çeteye yön veren, Almanya’da bir suç imparatorluğu kurduğu ve bu şekilde kendisine çok büyük miktarlarda haksız menfaat temin ettiği ileri sürülen Sanger Ahmedi ve biri Türk 4 adamının polisteki ifade işlemleri bugün tamamlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)