Son Dakika Haberler

MİT’ten tarihi operasyon! Türkiye’den İsrail’e bilgi sızdıran 15 kiralık katil yakalandı

MİT’ten tarihi operasyon! Türkiye’den İsrail’e bilgi sızdıran 15 kiralık katil yakalandı
Okunma : 22 views Yorum Yap

Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan 200 kişilik özel ekibin yürüttüğü çalışma sonucunda, İsrail istihbaratıyla bağlantılı oldukları belirtilen 15 kiralık katil yakalandı. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı tarihi bir operasyon gerçekleştirdi. 200 kişilik tarafından aylar süren takip sonucu gerçekleştirilen çalışmalarla, İsrail adına çalıştığı belirlenen 15 kiralık seri katil kıskıvrak yakalandı.

ÖNEMLİ BİLGİ VE BELGELERİ AKTARACAKLARDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İsrail istihbarat servisi ile bağlantılı kişilerin, Türkiye‘de bulunan Filistin ve Suriye uyruklu şahıslarla irtibatlanarak İsrail devleti için önem arz eden bilgi ve belgeleri elde ettiği, aktarılan bilgiler karşılığında uluslararası para transfer şirketleri, havale ofisleri ve canlı kuryeler vasıtasıyla ödeme gerçekleştirildiği, bu kişilerin uluslararası casusluk faaliyetleri içerisinde olabileceği yönündeki istihbari bilgi üzerine soruşturma başlattı.

ŞÜPHELİLERİN 15’İ DE TUTUKLANDI

Bunun üzerine gerçekleştirilen operasyonda 15 şüpheli gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından 19 Ekim’de adliyeye getirilen 15 şüpheli, savcılıkça ifadeleri alındıktan sonra “uluslararası casusluk” suçundan tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Nöbetçi hakimlik, sorguladığı 15 şüphelinin tutuklanmasına hükmetti. Tutuklanan şüphelilerin Maltepe Ceza İnfaz Kurumu’na götürüldüğü öğrenildi.

Diğer yandan şahısların, kendilerine para aktaran odakların talebiyle cinayet işleme ihtimalleri de olduğu belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)