Son Dakika Haberler

İsrail’den skandal paylaşım! Önce Erdoğan-Biden görüşmesini tiye aldılar, sonra “siber saldırı” dediler

İsrail’den skandal paylaşım! Önce Erdoğan-Biden görüşmesini tiye aldılar, sonra “siber saldırı” dediler
Okunma : 9 views Yorum Yap

İsrail Büyükelçiliği’nin resmi sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden arasındaki görüşmeyi tiye alan skandal bir paylaşım yapıldı. “Dışişleri F-35’ler yerine iPhone 13 Pro için bastırıyor” paylaşımı bir süre sonra silinirken, daha sonrasında yapılan resmi duyuruda ise “Resmi sosyal medya hesaplarımızdan biri siber saldırıya maruz kalmış ve bir takım uygun olmayan içerikler paylaşılmıştır” açıklaması yapıldı.

İtalya‘nın Roma kentinde gerçekleşen G20 Liderler Zirvesi‘ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile 1 saat 10 dakikalık bir görüşme gerçekleştirmişti. Her iki tarafın da olumlu geçtiğini dile getirdiği görüşmede ikili ilişkiler ve bölgesel konularla birlikte F-35 krizi ile alakalı olarak F-16 alımı da masaya yatırılmıştı.

İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN SKANDAL PAYLAŞIM

Türkiye‘deki İsrail Büyükelçiliği‘nin resmi hesabı olan ve “IsraelinTurkey” kullanıcı adıyla faaliyet gösteren sosyal medya hesabından bugün skandal bir paylaşıma imza atıldı. Instagram hikayesi olarak paylaşılan gönderide Türkiye ve ABD arasındaki F-35 gerginliği alaya alınarak, “Dışişleri uçaklar (F-35) yerine iPhone 13 Pro için bastırıyor” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)