Son Dakika Haberler

Fuhuşa sürüklenen Çilem Doğan yeniden hapse girecek

Fuhuşa sürüklenen Çilem Doğan yeniden hapse girecek
Okunma : 30 views Yorum Yap

Adana’da kendisine şiddet uyguladığı ve fuhşa sürüklediği gerekçesiyle eşi Hasan Karabulut’u öldüren Çilem Doğan’a yerel mahkemenin verdiği 15 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Alınan kararla ilgili konuşan Doğan, “8 yaşındaki bir kız çocuğunu sahipsiz bıraktılar. Çok üzgünüm. Adalete olan inancımı kaybettim. Mücadelemiz devam edeceğiz. Bir şekilde kazanacağız’ açıklamalarında bulundu.

Adana’da 2015 yılında meydana gelen olayda Çilem Doğan, kendisine şiddet uyguladığı ve fuhşa sürüklediği belirtilen eşi Hasan Karabulut’u tabancayla vurarak öldürdü. Olayın ardından tutuklanan Doğan’ın davası özellikle kadın dernekleri tarafından takip edilmişti. 2016 yılında yargılandığı davadan serbest bırakılan Doğan’a yerel mahkemenin verdiği 15 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Kefaletle serbest bırakılan ancak onama kararıyla yeniden cezaevine girecek olan Doğan, “Aslında beni değil 8 yaşındaki bir kız çocuğunu mahkum ettiler” dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İLE YARGILANIYORDU

Ev kadını Çilem Doğan, 2013’te evlendiği 1 çocuğunun babası Hasan Karabulut’u, şiddet gördüğü ve kendisini fuhşa sürüklemek istediği gerekçesiyle 8 Temmuz 2015’te tabancayla vurarak öldürdü. Tutuklanan Çilem Doğan, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı Adana 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘tahrik ve iyi hal indirimi’ ile 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çilem Doğan’ın avukatı, müvekkilinin uygun görülecek adli kontrol tedbirleriyle tahliye edilmesi için talepte bulundu. Mahkeme heyeti ise Çilem Doğan’ı 20 Haziran 2016’da 50 bin TL kefaletle tahliye etti. Dava ise Yargıtay’a gönderildi. 5 yılın ardından bugün Doğan’ın 15 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Kararla birlikte Doğan, yeniden cezaevine girecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)