Son Dakika Haberler

Yaralamadan gözaltına alınan şüpheli, PKK mensubu çıktı! 2 askerimizi şehit edip, bir çocuğu öldürdüğünü itiraf etti

Yaralamadan gözaltına alınan şüpheli, PKK mensubu çıktı! 2 askerimizi şehit edip, bir çocuğu öldürdüğünü itiraf etti
Okunma : 17 views Yorum Yap

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde basit yaralanma suçundan yakalaması olan şüpheli PKK Terör örgütü üyesi çıktı. Zanlı, 2003 yılında 2 askerimizi şehit ettiği ve 2009 yılında Irak-Hakurk bölgesinde elleri ve gözleri bağlı cinsiyetini bilmediği bir çocuğu da öldürdüğünü itiraf etti

Kırıkhan İlçe Jandarma Komutanlığı aranan şahıslar ile ilgili çalışma yaptı. Basit yaralama suçundan yakalaması olan H.M isimli 1980 doğumlu şahıs ikametinde yakalandı.

2 ASKERİMİZİ ŞEHİT ETMİŞ

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı TEM, İstihbarat Şube Müdürlükleri ve İstihbarat Komutanlığınca yapılan sorgulama sonucunda; H.M isimli Bölücü terör örgütü mensubunun 2003 tarihinde Tunceli İli Mazgirt ilçesi Göltepe Mevki kırsalında pusu görevi icra eden Mazgirt Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığına bağlı timlere saldırı düzenleyerek J.Er Serkan Sağır ve J.Er Emin Urhan’ın şehit edilmesi olayının faili olduğunu tespit edildiği belirtildi.

ÇOCUĞU İNFAZ ETMİŞ

Zanlının sorgusunda 2009 yılında Irak- Hakurk bölgesinde elleri ve gözleri bağlı cinsiyetini bilmediği bir çocuğu infaz ettiğini, örgütün infaz ettiği sivil bir çocuğu Tunceli ili kırsalına gömdüğünü itiraf ettiği belirtildi.

TUTUKLANDI

Terörist H. M. hakkında Devletin Birliğini ve Bütünlüğünü Bozmak Suçundan Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığınca çıkarıldığı mahkeme sonucunda tutuklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)