Son Dakika Haberler

Hollandalı gazeteci, canlı yayın sırasında Yunanistan Başbakanı Miçotakis’i yalan söylemekle suçladı

Hollandalı gazeteci, canlı yayın sırasında Yunanistan Başbakanı Miçotakis’i yalan söylemekle suçladı
Okunma : 15 views Yorum Yap

Hollandalı gazeteci Ingeborg Beugel, canlı yayımlanan bir basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’e, “Sığınmacıların geri itilmesi konusunda neden yalan söylüyorsunuz?” diye sordu. Gazeteciye sesini yükselterek cevap veren Miçotakis, “Beni ve Yunan halkını, maddi gerçeklerle desteklenmeyen ifadelerle ve suçlamalarla aşağılamanızı kabul edemem. Bizi değil, başkalarını suçlamalısınız” diyerek Türkiye’yi hedef gösterdi.

Yunanistan’ın başkenti Atina’yı ziyaret eden Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile görüşmesinin ardından Maksimu Sarayı’nda düzenlenen ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayan Miçotakis ile Beugel arasında gergin bir diyalog yaşandı.

“YALAN SÖYLEMEYİ NE ZAMAN BIRAKACAKSINIZ?”

Sözlerine “Sığınmacıların geri itilmesi, Yunanistan’daki mültecilerle ilgili yalan söylemeyi ne zaman bırakacaksınız? Lütfen ne benim, ne de dünyadaki tüm basın mensuplarının zekasını aşağılamayın” diye başlayan Beugel, sığınmacıların Yunanistan tarafından yasa dışı olarak geri itildiğine dair kanıtlar olduğuna dikkati çekti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)