Son Dakika Haberler

Milli Muharip Uçağı’nın motorunun çalışacağı tarih belli oldu

Milli Muharip Uçağı’nın motorunun çalışacağı tarih belli oldu
Okunma : 13 views Yorum Yap

Türk Havacılık-Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, CNN Türk kanalında katıldığı Tarafsız Bölge programında Milli Muharip Uçağı’nın hangardan çıkacağı tarihi verdi. Uçağın motorunun 2023’te çalışacağını vurgulayan Kotil, “Bu demek ki gelecek sene bu uçak bitecek. 2022’de bitecek” dedi.

Türk Havacılık-Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Ahmet Hakan’ın sunuculuğunu yaptığı Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Ahmet Hakan ile birlikte Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar’ın sorularını yanıtlayan Kotil, F-16’ların yerini alması planlanan Milli Muharip Uçağı hakkında son bilgileri verdi.

“F-16’LARDAN 1.5 KAT DAHA GÜÇLÜ”

Öte yandan Kotil, Milli Muharip Uçağı’nın 1980 teknolojisi olduğunu belirttiği F-6’lardan 1 buçuk kat daha güçlü olduğunu da aktardı.

İLK PARÇASINI SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞMIŞTI

Kotil, Milli Muharip Uçağı’nın ilk parçasının fotoğrafını Twitter hesabından paylaşarak “Milli muharip Uçağımızın ilk parça üretimini gerçekleştirdik. Ülkemizin beka projesi için attığımız her adım bizim için çok anlamlı, çok kıymetli. Heyecanla, gayretle çalışarak aynı yolda yürüdüğümüz tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” notunu düşmüştü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)