Son Dakika Haberler

Metropoll anketinde AK Parti yüzde 34.2, MHP baraj altı

Metropoll anketinde AK Parti yüzde 34.2, MHP baraj altı
Okunma : 20 views Yorum Yap

Metropoll Araştırma’nın sahibi Özer Sencar, Kasım 2021 seçim anketi sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı. Ankete göre kararsızlar dağıtılmadan AK Parti’nin oy oranı yüzde 26’da kaldı.

Seçim giderek siyasetin gündemine girmeye başladı, anketler de üst üste yayınlanıyor. Açıklanan anketler iktidar cephesi açısından çok umut verici değil. MetroPOLL de Kasım 2021 anket sonuçlarını yayımlamaya başladı. Yayınlanan anketler içinde iktidarı sevindirmeye en yakın oran da MetroPOLL’un araştırmasında çıksa da, MHP‘nin baraj altı görünmesi Cumhur İttifakı açısından çok da iyi bir haber değil.

AK PARTİ YÜZDE 26’DA

Araştırma şirketinin sahibi Özer Sencar‘ın sosyal medya hesabından paylaştığı son ankete göre, kararsızlar dağıtılmadan önce AK Parti‘nin oy oranı yüzde 26’da kaldı. Aynı ankette kararsızlar dağıtılmadan CHP’nin oy oranı yüzde 17.1 olurken İYİ Parti‘nin oy oranı yüzde 11.3 olarak ölçüldü. Ankette kararsızlar dağıtılmadan MHP’nin oy oranının yüzde 5’te kalması dikkat çekti.

KARARSIZLAR DAĞITILDIKTAN SONRA

MetroPOLL’ün Kasım 2021 anketinde kararsızlar dağıtıldıktan sonra çıkan sonuçlar da dikkat çekti. Ankete göre AK Parti’nin oy oranı yüzde 34.2 olarak belirenirken CHP’nin oy oranı ise yüzde 22.6 olarak belirlendi. Millet İttifakı‘nın diğer ortağı İYİ Parti’nin kararsızlar dağıtıldıktan sonraki oy oranı 14.9 olurken, Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin oy oranı yüzde 6.6’da kaldı. Diğer partilerin oy oranları ise şöyle oldu:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)