Son Dakika Haberler

Kazakistan’da protestolar hükümet düşürdü! Akaryakıt ve gıda fiyatlarına devlet düzenlemesi geldi

Kazakistan’da protestolar hükümet düşürdü! Akaryakıt ve gıda fiyatlarına devlet düzenlemesi geldi
Okunma : 15 views Yorum Yap

Kazakistan’da doğal gaz zammını protesto için binlerce kişi sokağa inerken, günden güne yükselen protestoların alevlenmesi sonrasında hükümet istifa etti. Başbakan Askar Mamin başkanlığındaki hükümetin istifasını onaylayan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, ülkedeki durumu istikrara kavuşturmak için ek yeni önlemler aldı. Ve zamları önlemek amacıyla LPG, benzin ve dizel yakıtın yanı sıra temel gıda ürünlerinin fiyatına 180 günlük devlet düzenlemesinin getirilmesi kararlaştırıldı.

Kazakistan‘da zamları önlemek amacıyla sıvılaştırılmış petrol gazı, benzin ve dizel yakıtın yanı sıra temel gıda ürünlerinin fiyatına 180 günlük devlet düzenlemesinin getirilmesi kararlaştırıldı. Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, ilgili kurumlarla ülkenin sosyoekonomik durumuna ilişkin çalışma toplantısı yaptı. Tokayev, toplantıda ülkedeki durumu istikrara kavuşturmak için ek yeni önlemler aldı.

LPG’NİN TAMAMEN ELEKTRONİK ORTAMDA SATILMASI BİR YIL ERTELENDİ

Buna göre LPG, benzin ve dizel yakıt ile temel gıda ürünlerinin fiyatlarına 180 günlük devlet düzenlemesi getirildi. LPG’nin tamamen elektronik ortamda satılması ise bir yıl ertelendi. Daha önce ülkede Ocak 2022 itibarıyla LPG ticaretinin tamamen elektronik ortamdan yapılması kararlaştırılmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)